Haberler
KALTEL KENTSEL DNM N KALTEL MALZEME KULLANIMI ART

evre ve ehircilik Bakanl tarafndan balatlan Kentsel Dnm Seferberlii srecinin sektr profesyonelleri ve kamuoyu tarafndan daha iyi anlalmas iin bu kez Antalyada dzenlenen Her Ynyle Kentsel Dnm Zirvesinin en aktif destekilerinden biri olan Pakpen, kullanlacak malzemede aranacak ilk koulun kalite olmas gerektiini farkl platformlarda anlatmaya devam ediyor. Kuruluundan bugne en temel prensibi malzemede ve retimde kalite olan Pakpen, zellikle Kentsel Dnm Seferberliinde malzemenin doru seilmesiyle bir kez daha byle bir srecin yaanmayacann altn izdi. Yeni yaplanmalarda kaliteli malzeme kullanm byk bir frsat Yap sektrnn bymesinde nemli bir role sahip olan Pakpen, Her Ynyle Kentsel Dnm zirvesinin en aktif destekilerinden biri. Daha nce stanbul, Ankara ,zmir ve Adanada dzenlenen zirvenin ayn zamanda konumaclar arasnda yer alan Pakpen Ynetim Kurulu yesi brahim Tuza Bir yapda birbirinden farkl 104 eit inaat malzemesi kullanlyor. Yaanan depremler sonras gndeme gelen inaat yap ynetmelikleri ve yap denetimi gnmzde ksmen de olsa inaatlarda salanmaya balanmtr. Fakat kullanlan inaat malzemelerinde de ayn denetim mekanizmasnn salanmas ok nemlidir. Kentsel dnm srecinde nmzdeki 20 ylda yklp yeniden yaplmas planlanan 7 milyon binada kullanlacak inaat malzemelerinde kalite olgusu ok byk bir frsat olarak nmzde durmaktadr. Yap malzemelerinde kalite; hammadde, uygun retim ve ekipman, rnn performans, piyasa gzetimi ve nitelikli insan gc gibi tm unsurlarda belirlli kalite standartlarnn salanmas ile mmkn. Pakpen olarak tm bu bileenleri byk bir ciddiyetle ele alyor ve retimde ve uygulamada kaliteden vazgemiyoruz. Avrupa Birlii tarafndan istenilen tm sertifikalara ve TRKAK tarafndan akredite edilmi laboratuvarlara sahibiz. dedi. Mesleki yeterlilik ciddiye alnmal Yap malzemelerinde uygulama kalitesinin artmas iin mesleki yeterlilik konusunun ciddiyetle ele alnmas gerektiini vurgulayan Tuza, Yeni kanunlar erevesinde artk antiyelerde Mesleki Yeterlilik belgesi olmayan ustalar altrlmayacak. Bu konuda biz Pakpen olarak tm mavi yaka alanlarmz ve bayilerimizi Milli Eitim Bakanl ve niversite ibirlii ile eitiyor ve sertifikalandryoruz. diye konutu. En ucuz ve temiz enerji; tasarruf edilendir Kentsel dnm srecinin bina yaltm ve enerji tasarrufu iin de iyi bir frsat olduunu aktaran TUZA Trkiyenin ithal ettii enerjinin %40 konutlarda tketilmektedir ve cari ann %67si enerji ithalatndan kaynaklanyor. Doru yaltm malzemesi seimi ile doru yaplan uygulamalar lkemizin gelecek dnemde enerji ithalat orann drerek cari an artmasn engelleyecektir dedi.

 

  PAKPENPVC
Kişisel bilgiler
Sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı öncelikle teşekkür ederiz. Sitemizin bazı bölümlerinde kişisel bilgilerinizi kendi rızanız ile iletmeniz mümkündür. Bize ulaşan bilgiler kesinlikle gizli tutulup, ancak şirket ve bayi teşkilatı içinde, size daha iyi hizmet vermek ve faaliyetlerimizden haberdar edebilmek için kullanılacaktır.

Telif
Telif hakkı PAKPEN A.Ş. ye (İstanbul/Türkiye) aittir. Tüm haklar saklıdır. Bu sitede yayınlanan metin, görsel, ses, animasyon ve video dosyaları ile tasarımları 5846 sayılı Yasa ve ilgili Mevzuat gereği telif altındadır. Tüm ögeler ticari amaç için kopyalanamaz, kullanılamaz ve başka sitelerde yayınlanamaz.

Logolar
Sitemizde yayınlanan tüm logolar, marka ve kurumsal amblemler ve araç üstündeki model yazıları, 556 Sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümleri ile korunmaktadırlar. Aksi belirtilmediği sürece kopyalanamaz ve kullanılamazlar.

Bilgiler
Tüm bilgiler PAKPEN A.Ş. tarafından "olduğu gibi" ve hiçbir surette herhangi bir garanti ya da taahüt içermeden ya da ima edilmeden verilmektedir. Bilgilerin doğru olduklarından yola çıkıldıysa da, bazı hata ya da yanılgıları içermesi mümkün olabilir.

Ürünler
Bu sitede yer alan tüm ürün bilgileri yayın en son elde edilen bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır. PAKPEN A.Ş. dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın bilgilerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yazı hatalarından dolayı sorumluluk alınmaz.