Haberler
PAKPEN, HER YNYLE KENTSEL DNM DESTEKLYOR

Yap sektrnde alt yap ve bina ii tesisat borular, PVC profil ve yaltm olmak zere 3 farkl rn gamn birlikte retebilen Pakpenin sponsorlar arasnda yer ald Her Ynyle Kentsel Dnm Zirvesi 26 Eyll 2013 tarihinde Adana Mteahhitler Birlii Sosyal Tesislerinde gerekletirildi. Zirveye konumac olarak katlan ve yap malzemelerinde kalitenin nemine deinen Pakpen Ynetim Kurulu yesi brahim Tuza, kentsel dnmde kalite bir beklenti deil, zorunluluk olmaldr dedi. Kuruluundan bugne en temel prensibi malzemede ve retimde kalite olan Pakpen, zellikle Kentsel Dnm Seferberliinde kullanlacak malzemede aranacak ilk koulun kalite olmas gerektiinin farkl platformlarda anlatmaya devam ediyor. evre ve ehircilik Bakanl tarafndan balatlan Kentsel Dnm Seferberlii srecinin sektr profesyonelleri ve kamuoyu tarafndan daha iyi anlalmas iin bu kez Adanada dzenlenen Her Ynyle Kentsel Dnm Zirvesinin en aktif destekilerinden biri olan Pakpen, malzemenin doru seilmesiyle bir kez daha byle bir srecin yaanmayacann altn izdi. Kentsel dnmn tekrar yaanmamas iin malzemede kalite zorunluluk olmaldr Yap sektrnn bymesinde nemli bir role sahip olan Pakpen, Her Ynyle Kentsel Dnm zirvesinin en aktif destekilerinden biri. Daha nce stanbul, Ankara ve zmirde dzenlenen zirvenin ayn zamanda konumaclar arasnda yer alan Pakpen Ynetim Kurulu yesi brahim Tuza Son 58 ylda deprem nedeniyle 411.465 bina hasar grd. Mevcut binalarn yars kalite standartlarnn altnda. Trkiyede yap malzemesi sektrnde kalite yeni bir kavram. Bir binada 104 farkl malzeme kullanlyor, her bir malzemede aranacak ilk koul kalite olmaldr. retim ve hizmet sektrlerinden farkl bir yaps olan inaat sektrnde de, kaliteli yap malzemeleri retmeye ynelik almalar sryor. Artk ev alacak kiiler de kullanlan beton kalitesinden evin fonksiyonel olmasna, depreme dayankllndan konutta kullanlan malzemelerin kalitesine kadar dikkat ediyor. reticiyi de kaliteli malzeme kullanmaya tevik ediyor dedi. Kentsel dnm srecinin bina yaltm ve enerji tasarrufu iin de iyi bir frsat olduunu aktaran TUZA Trkiyedeki enerjinin %40 binalarda tketiliyor, yaltml bina oran ise sadece %12. 20 ylda yeniden yaplmas planlanan 6,5 milyon konutun enerji verimliliine ve yeil bina kriterlerine uygun olarak yaplmas kentsel dnm srecinin sunduu en nemli frsatlardan biridir dedi . Yeni yaplanmada iklimsel koullara dikkat Kentsel dnm projeleri hayata geirilirken o blgenin corafik ve iklimsel zelliklerinin nemine dikkat eken Tuza, Adana zelinde yapt aklamalarnda ise Adana blgesinde yaplmas planlanan projelerde esnek, scaa dayankl ve hava geirgenli malzemeler kullanlmal. Nemliliin youn olduu ukurovada ahap ve muadili rnlere kar PVC pencere ve i oda kaplar ile uzun mrl ve kalc zm salanmaldr, dedi.

 

  PAKPENPVC
Kişisel bilgiler
Sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı öncelikle teşekkür ederiz. Sitemizin bazı bölümlerinde kişisel bilgilerinizi kendi rızanız ile iletmeniz mümkündür. Bize ulaşan bilgiler kesinlikle gizli tutulup, ancak şirket ve bayi teşkilatı içinde, size daha iyi hizmet vermek ve faaliyetlerimizden haberdar edebilmek için kullanılacaktır.

Telif
Telif hakkı PAKPEN A.Ş. ye (İstanbul/Türkiye) aittir. Tüm haklar saklıdır. Bu sitede yayınlanan metin, görsel, ses, animasyon ve video dosyaları ile tasarımları 5846 sayılı Yasa ve ilgili Mevzuat gereği telif altındadır. Tüm ögeler ticari amaç için kopyalanamaz, kullanılamaz ve başka sitelerde yayınlanamaz.

Logolar
Sitemizde yayınlanan tüm logolar, marka ve kurumsal amblemler ve araç üstündeki model yazıları, 556 Sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümleri ile korunmaktadırlar. Aksi belirtilmediği sürece kopyalanamaz ve kullanılamazlar.

Bilgiler
Tüm bilgiler PAKPEN A.Ş. tarafından "olduğu gibi" ve hiçbir surette herhangi bir garanti ya da taahüt içermeden ya da ima edilmeden verilmektedir. Bilgilerin doğru olduklarından yola çıkıldıysa da, bazı hata ya da yanılgıları içermesi mümkün olabilir.

Ürünler
Bu sitede yer alan tüm ürün bilgileri yayın en son elde edilen bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır. PAKPEN A.Ş. dilediği zaman ve önceden hiçbir uyarı yayınlamaksızın bilgilerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yazı hatalarından dolayı sorumluluk alınmaz.